• Главная
 • Новости
 • Форум неврологов
 • Образование
 • Специалисту
 • Пациенту
 • Где лечится
 • Вопрос неврологу

 • Опрос на сайте
  Насколько актуальная управляемая краниогипотермия при инсульте?
  Актуальна, при наличии аппарата для управляемой краниогипотермии
  Актуальна, мы ее уже используем
  Без нее справляемся и справляться будем
  Я не знаю, что это такое

  Видео
  АВТОРИЗАЦИЯ НА САЙТЕИспользуйте свой логин и пароль
  Неврологический портал » Заболевания периферической нервной системы » Радикулиты » Особливості лікувальної тактики у хворих з деякими формами з болю в спині

  Особливості лікувальної тактики у хворих з деякими формами з болю в спині

  Радикулиты, Лекции по неврологии

  Особливості  лікувальної тактики у хворих з деякими формами з болю в спині

  К.м.н.  Олексюк-Нехамес А.Г. 

  За останні декілька років увагу широке коло неврологів приковує проблема болю в спині, як варіанту дорсопатії, згідно класифікації МКХ-10 - М54.5. Саме в цій класифікації згадується, що до дорсопатій відносять усі прояви патології хребта на всіх його рівнях – від шийного до поперекового. Основою цього синдрому визнають болі локалізовані між XII парою ребер і сідничними складками. Основною причиною розвитку дорсопатій вважається дегенеративно-дистрофічне ураження хребта остеохондроз і спондилоартроз, які перед усім характеризуються дегенерацією між хребцевих дисків і дугоподібних суглобів з наступним охопленням в процес зв'язок, м’язів та сухожилків, фасцій і як наступний етап захворювання спінальних корінців та нервів. Руйнування хрящової тканини як між хребцевого диску так і дугоподібних відростків, що виникає при дегенеративних процесах в хребті супроводжується больовим синдромом. З часом больовий синдром набуває хронічного характеру і приводить до ураження периферійної системи. Такі явища можуть виникати частіше на фоні протрузії між хребцевого диску, яка супроводжується перфорацією задньої прокольної зв’язки. Таким чином тканина між хребцевого диску проникає в епідуральний простір і подразнює задню, чутливу порцію спінального корінця. Таким чином відомий механізм розвитку корінцевого болю, що іррадіює по відповідним периферійним нервам, клінічно проявляється симптомами натягу (симптоми Нері, Ласега і інші). Саме тому, метою нашого дослідження стало виявлення ступеня позитивного ефекту террафлексу (хондроітину сульфат) та террафлексу адванс при лікуванні хворих з корінцевими та супутніми больовими синдромами.  

  Методи дослідження.

  Обстежувана група хворих з корінцевими синдромами на фоні остеохондрозу грудного і попереково-крижового відділу хребта налічувала 23 хворих, що окрім стандартної схеми лікування застосовували ТЕРРАФЛЕКС-АДВАНС протягом 14 днів, з наступним переходом до застосуванням ТЕРРАФЛЕКСУ протягом 3 місяців. Інша група хворих для порівняння налічувала 19 хворих з корінцевим синдромом на фоні остеохондрозу крижового відділу хребта, які не приймали стандартну схему лікування, в яку входили диклофенак натрію, нервіплекс, нейромідин. Усім досліджуваним хворим проведено рентгенологічне обстеження з встановленням у них остеохондрозу.

  У клінічному огляді хворих з даною формою патології звертали увагу на больовий синдром і наявність симптомів натягу (Ласега, Вассермана) до проведеного лікування. З метою вивчення больового синдрому застосовували шкали типу ВОШ. Групи досліджуваних хворих до лікування, та після  обстежували методом стимуляційної електронейроміографії, з залученням проби «F-хвилі», що належить до пізніх феноменів (згідно стандартній методиці дослідження периферійної нервової системи, Ніколаєв С.Г 2003 р.). У дослідженні використовували стандартні чашкові електроди зі змінною відстанню. Нормативні параметри використовувалися згідно стандартизованим визначеним віковим параметрам згідно даних Ніколаєва С.Г.  Комплексне досліджування сенсорної (СШП) і моторної швидкості проведення (МШП) і дозволило диференціювати переважне ураження сенсорних і моторних волокон.  Вивчалися сенсорна швидкість проведення (СШП), амплітуда сенсорної відповіді ортодромно та латенція сенсорної відповіді. Параметри проби  F-хвилі – тахеодисперсія, констатація появи блоків, показник співвідношеня F\M.  Вивчалися показники проби «F-хвиля», зокрема врахована тахеодисперсія, яка в нормі складає  5-7м\с (Дані приведені за стандартною методикою Ніколаєва С.Г. 2003 р. та комп’ютеризованою програмою фірми Нейро-Софт). «F-хвиля», це електронейроміографічний феномен, який може бути отриманий з будь-якого м’язу, краще реєструється з дрібних м’язів. Тахеодисперсія – це чутливий показник, що вказує на різницю між мінімальною і максимальною швидкостями, при виконанні проби «F-хвиля» методом стимуляційної ЕНМГ. Тахеодисперсія вираховується завдяки комп’ютерній версії програми Нейро-Софт при виконанні проби «F-хвиля». 

  Результати дослідження пердставдлені у таблицях 1,2

   

  Таблиця 1.

  Елекронейроміографічні параметри і їх динаміка у групі хворих з корінцевим синдромом, що застосовували у лікуванні Террафлекс адванс – на протязі 14 днів.

   

  Визначені параметри

  Рівень обстеження 

  Тахеодисперсія

  (пізній феномен:F-хвиля) 

  n.tibialis  

  (до лікування)

  n.peroneus 

  (до лікування)

  n.tibialis  

  (після лікування)

  n.peroneus після лікування)

  Блоки (%)

  *

   

   

   

  ШПМ (швидкість проведення по моторному волокну)

  *

   

   

   

  Амлітуда –М відповіді

  *

   

   

   

  ШПС (сенсорна швидкість проведення)

  *

   

   

   

  Латенція сенсорної відповіді

  *

   

   

   

  *Вірогідність: Р≤0,05; Р≥0,05

   

   

  Таблиця 2

  Група хворих з корінцевим синдромом, які застосвували стандартну схему лікування без залучення Террафлексу – адвансу на протязі 14 днів.

   

  Визначені параметри

  Рівень обстеження 

  Тахеодисперсія

  (пізній феномен:

  F-хвиля)норма 5-7 

  n.tibialis

  (до лікування)

  n.peroneus

  (до лікування)

  n.tibialis

  (після лікування)

  n.peroneus після лікування)

  Блоки (%)

  *

   

   

   

  ШПМ (швидкість проведення по моторному волокну)

  норма 50 м\с

  *

   

   

   

  Амлітуда –М відповіді 4-6 мВ

  *

   

   

   

  ШПС (сенсорна швидкість проведення)

  *

   

   

   

  латенція сенсорної відповіді

  *

   

   

   

  *Вірогідність: Р≤0,05; Р≥0,05

   

  В результаті обстеження виявлено, що показники тахеодисперсії вірогідно вирівнювалися до нормальних у групі хворих з корінцевим синдромом, що приймали окрім стандартної схеми ТЕРРАФЛЕКС –АДВАНС на протязі 14 днів,  у порівнянні з групою хворих, у схемі яких відсутній даний препарат.

  Встановлено, що інші показники стимуляційної ЕНМГ, зокрема швидкість проведення швидкості по моторному волокну вирівнюється, амплітуда М-відповіді  у групі обстеження вирівнюється після проведеного лікування, у порівнянні з іншою групою, яка не застосовувала у схемі лікування ТЕРРАФЛЕКС-АДВАНС.

   

   


  просмотров:2351
  Поделится:
  --
  MalvinaEi11 февраля 2017 12:54
  Самая охуительная игрушка на сегодняшний день! присоединяйся если не полный лох: http://seo-swat.ru//Y17aq
  --
  VerkaEi12 февраля 2017 11:58
  Самая охуительная игрушка на сегодняшний день! присоединяйся если не полный лох: http://seo-swat.ru//Y17aq
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Введите код: