• Главная
 • Новости
 • Форум неврологов
 • Образование
 • Специалисту
 • Пациенту
 • Где лечится
 • Вопрос неврологу

 • Опрос на сайте
  Насколько актуальная управляемая краниогипотермия при инсульте?
  Актуальна, при наличии аппарата для управляемой краниогипотермии
  Актуальна, мы ее уже используем
  Без нее справляемся и справляться будем
  Я не знаю, что это такое

  Видео
  АВТОРИЗАЦИЯ НА САЙТЕИспользуйте свой логин и пароль
  Неврологический портал » Заболевания периферической нервной системы » Деякі особливості діагностики і лікування захворювань периферійної нервової системи у похилому віці

  Деякі особливості діагностики і лікування захворювань периферійної нервової системи у похилому віці

  Заболевания периферической нервной системы


  Деякі особливості діагностики і лікування захворювань периферійної нервової системи у похилому віці

   

   к.м.н. Олексюк-Нехамес Алла Григорівна

  Деякі особливості діагностики і лікування захворювань периферійної нервової системи у похилому віці

   

  асистент к.м.н. Олексюк-Нехамес Алла Григорівна

  кафедра невропатології і нейрохірургії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького

   

   

  Враховуючи актуальність, швидкість і частоту виникнення деяких форм уражень периферійної нервової системи у хворих похилого віку, особлива увага у дослідженні  прикована до невралгії трійчастого нерва. Захворювання виникає у хворих похилого віку достатньо часто у порівнянні з хворими молодшого віку, оскільки виникає на фоні зниження функції імунної системи, що спостерігається у похилому віці. Нами обстежувалися хворі із ідіопатичною формою невралгії трійчастого нерва.

  Група дослідження налічувала 21 хворого, середній вік яких складав 67,2 роки. Група порівняння - 19 хворих віком 62,5 роки. Група хворих спостерігалася у ЛШМД м. Львова на базі І-ого неврологічного відділення. Хворі консультовані у стоматолога, виконано рентгенографію черепа, КТ головного мозку з метою диф. діагностики. Хворі дали згоду на проведення обстеження. Група хворих була обстежена методом стимуляційної електронейроміографії з застосуванням поверхневих електродів.

  Нейросенсоміограф ф. Нейро-Софт (Росія). Застосовувалася проба мигальний рефлекс (blink reflex), яка є біоелектричним аналогом рогівкового рефлексу. Рефлекторна дуга включає волокна трійничного нерва (перша гілка), чутливе ядро трійничного нерва, ядро лицевого нерва, м’язи, що оточують око. Електроди накладаються на m. Orbicularis oculi з двох боків. Для аналізу методики враховують два показники: ранній компонент R1 норма латентного часу 9-14 мс, пізній компонент R2 іпсілатерально, норма латентного часу 26-38 мс, контралатерально 23-40 мс. Результати:виявлено у групи хворих до проведеного лікування зміна компоненту латентності R1 до 18,4 мс в середньому, що вірогідно р<0,05 більше у порівнянні з нормою 9-14 мс, є маркером ураження периферійної частини першої гілки нерва, характеризується сповільнення проведення імпульсу по нерву. Спостерігається наростання компоненту R2 - 45, 8 мс на ураженому, на протилежному боці R2 - 46 мс. При стимуляції на здоровій стороні збережені всі компоненти. Після проведеного курсу лікування, з включенням нейромідину 1,5% - 1,0 мг в\м протягом 14 днів, нуклео-ЦМФ форте 1 в\м 1 раз на день протягом трьох днів, фінлепсину в дозі 200 мг тричі на день протягом 14 днів. Відмічено покращення у основної групи хворих (21), у порівнянні з іншою групою (19), де після проведеного курсу лікування повторно обстежено (blink reflex), втор. комп. іпсілатерально R2 є 41,4 мс, що вірогідно не відрізняється від норми р>0,05, 26-38 мс,  R2 контрлатерально - 39,4 мс. Висновки: Враховуючи результати обстеження, зменшення скарг хворих похилого віку, рекомендоване застосування нейромідину, нуклео-ЦМФ форте на фоні основного лікування і дає позитивний ефект. Зокрема, стимуляційна електронейроміографія з застосуванням мигальної проби (blink reflex) може бути запропонована як діагностична і прогностична методика при даній формі захворювання у хворих похилого віку.


  просмотров:2970
  Поделится:
  --
  MalvinaEi11 февраля 2017 12:55
  Самая охуительная игрушка на сегодняшний день! присоединяйся если не полный лох: http://seo-swat.ru//Y17aq
  --
  VerkaEi12 февраля 2017 11:58
  Самая охуительная игрушка на сегодняшний день! присоединяйся если не полный лох: http://seo-swat.ru//Y17aq
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Введите код: