• Главная
 • Новости
 • Форум неврологов
 • Образование
 • Специалисту
 • Пациенту
 • Где лечится
 • Вопрос неврологу

 • Опрос на сайте
  Насколько актуальная управляемая краниогипотермия при инсульте?
  Актуальна, при наличии аппарата для управляемой краниогипотермии
  Актуальна, мы ее уже используем
  Без нее справляемся и справляться будем
  Я не знаю, что это такое

  Видео
  АВТОРИЗАЦИЯ НА САЙТЕИспользуйте свой логин и пароль


  автор. канд.мед.наук лікар вищої категорії, невропатолог, нейрофізіолог Олексюк-Нехамес Алла Григорівна.

   

  Визначення

  Тунельний синдром, або синдром запясного каналу – це біль в руках, особливо в кисті правої руки, викликаний довгою роботою за комп’ютером. Вона набула статус професійного захворювання компютерщиків (програмістів, машиністів і людей постійно працюючих на комп’ютері).

  Зап’ястя – порівняно невеликий суглоб довкола якого зосереджено велика кількість ніжних тканин: зв’язки що сполучуючи кістки запястя, і сухожилка, що пов’язують м’язи передпліччя з пальцями рук. Власне ці сухожилки стають причиною тунельного синдрому, що викликає болі в зап’ясті.

  Причини тунельного синдрому

   Причиною виникнення болю при тунельному синдромі являється защемлення нерва в зап'ясному каналі. Защемлення може бути викликане набряканням (напуханням) сухожилків що проходять в безпосередній близькості до нерва, а також набряком самого нерва.Причиною защемлення нерва при тунельному синдромі являється постійне статичне навантаження  на одні і ті ж м’язи, яке викликане великою кількістю одноподібних рухів (наприклад при роботі з комп’ютерною мишкою) або ж незручним положенням руки, під час роботи з клавіатурою, при якій зап’ястя знаходиться в постійному напруженні.

  Симптоми тунельного синдрому

  При розвитку тунельного синдрому виникає постійна біль і дискомфорт в зап'ястях, ослаблення і оніміння рук , особливо долоні.

  Необхідно відмітити , що болі в руках можуть виникати не лише після защемлення зап'ясного каналу, але і при пошкодженні хребта (остеохондроз кили міжхребцевих дисків) при яких пошкоджується нерв, що проходить від спинного мозку.

  Обстеження при тунельному синдомі

  Діагноз ставиться при огляді хворого неврологом.

  Із інструментальних методів використовують електронейроміографія, з допомогою якої можна встановити ступінь пошкодження м’язів передпліччя.   

  Лікування тунельного синдрому  

  При гострій болі , сильному запаленні і складному лікуванні тунельного синдрому проводять медикаментозне лікування. Воно включає в себе введення в ділянку зап’ястя коритокостероїдів (преднізолон, дексаметазон) застосування препаратів що покращують кровопостачання (вазоактивних середників) – трентал, нікотинова кислота) – протизапальних середників – ібупрофен, нестероїдних протизапальних з групи ЦОГ (ревмоксикам, ксефокам, месулід, німесил, рофекоксиб етол-форд)) На фоні вірного лікування і забезпечення організму всіма життєвоважливими вітамінами, мікроелементами і біологічно-активними речовинами лікування тунельного синдрому стає більше ефективним, одужання прискорюється, а термін реабілітації і відновлення працездатності скорочується.

  При відсутності від ефекту від медикаментозної терапії тунельного синдрому виникають покази до оперативного лікування (відкритим способом чи ендоскопічно) 

  Профілактика тунельного синдрому

  Для профілактики тунельного синдрому варто подумати про зручність місця для праці. При роботі з клавіатурою кут згину руки в ліктьовому суглобі повинен бути прямий (90º). При роботі з мишкою кисті рук повинні бути випрямлені і лежати подалі від краю. Бажано мати спеціальну опору для зап'ястя (килимок для миші, спеціальної форми клавіатури або комп'ютерний стіл зі спеціальними силіконовими подушечками). Стіл і крісло мають мати підлокітники.Вправи для профілактики тунельного синдрому.

  Переривати роботу для виконання невеликого комплексу вправ:

  1. потрусити руками

  2. стискати пальці в кулаки (біля 10 ти раз)

  3. обертати кулаки довкола осі

  4. натискати одною рукою на пальці іншої руки з боку долоні, ніби вивертаючи долоню і зап'ястя назовні;

   

  детальні питання: шляхом написання листа на електронну почту:  olekalla@gmail.com

   

   

   


  просмотров:4569
  Поделится:
  Ваше Имя:
  Ваш E-Mail:
  Введите код: